Bayan Yelek örneği

yelek-286x300

Harika bir yelek örneği yapımı kolay zarif görünen giymekten zevk alacağınız bir yelek modeli.

Yapılışı:
Yelek Arka Kısım: Kiremit rengi iplik ile 66 ilmek atalım ve 4 cm. lastik örelim. Kırçıllı yünle diğer örgüye geçelim. 38 cm. de kol oyuğu içi yanlardan 5 ilmek eksiltelim ve her sırada bir 3 defa 1 ilmek, 2 sırada bir 3 defa ilmek eksiltelim. Kol oyuğundan 20 cm sonra omuzlar için yanlardan iki sefere 12 ilmek kapatalım yaka ilmekleri bitirelim.
Yelek ön: Kiremit rengi yün ile 34 ilmek atalım 4 cm. lastik örelim. Kırçıllı yünle diğer örgüye geçelim. 14 cm. de cep bordürü için sadece orta 20 ilmek üzerinden cm. boyunca kiremit rengiyle 1/1 lastik örelim, (diğer ilmekleri bekletelim).
Bodür ilmekleri keselim. Cep içi için kiremit rengi yün ile 20 ilmek atalim ve 11 cm. düz örelim. Bu parçayı bekletilen ilmekler arasına yerleştirelim ve bütün ilmekler üzerinden kırçıllı yünle düz örgü örelim. 30 cm. de yaka için 6 sırada bir 10 defa 1 ilmek eksiltelim. 38 cm. de kol oyuğu için 6 ilmek keselim ve her sırada bir 4 defa 1 ilmek, 2 sırada bir 2 defa 1 ilmek eksiltelim. Kol oyuğundan 21 cm. sonra iki seferde omuz ilmekleri keselim. İkinci ön simetrik olarak örelim.
HAZIRLANIŞI: Omuzları birleştirelim. Kol çevrelerinden 66 ilmek şişe alalım ve kiremit rengi yünle 3 cm. lastik örelim. Önler ve arka yaka boyunca 191 ilmek şişe alalım ve kiremit rengiyle lastik örelim. Sağ taraf boyunca eşit aralıklarla 4 ilik açalım (5. sırada; 1. ilik sıra başından 4 ilmek sonra, sonuncusu yaka oyuğu hizasında). 2,5 cm. lastikten sonra ilmekleri kapatalım. Yanları kapatalım. İliklerin hizasına düğmeler dikelim.Tersten cep içlerini tutturalım.

1 Yorum so far »

  1. by leyla, on Kasım 1 2010 @ 17:32

     

    derya abla seni büyük bir beğeniyle izliyorum en ufak eşyadan bile bişeyler üretebiliyosun rica etsem banada yelek göderebilirmisin gaziantepteyim

Comment RSS · TrackBack URI

Yorum yapın

İsim: (Required)

eMail: (Required)

Website:

Comment:

Zenyum Alveri